Konkurs Fryzjerski 2020! [ZDJĘCIA]

W ruch poszły nożyczki i grzebień

 

W niedzielę 23 lutego br. w Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski dla uczniów, którzy uczą się w zawodzie fryzjer w zakładach rzemieślniczych naszego Cechu.

Rywalizacja toczyła się w kilku konkurencjach: strzyżenie i modelowanie fryzury, wyciskanie fal na mokro, układanie fryzury dziennej i przygotowanie fryzury wieczorowej. Wymagało to sporych umiejętności, które zawodnicy zademonstrowali na główkach treningowych. Pomimo zmęczenia wielogodzinną rywalizacją bojowy nastrój utrzymywał się do końca. W finale konkursu znalazło się sześciu zawodników, którzy zgromadzili wysoką punktację specjalistów-jurorów.

Komisja konkursowa oceniała m.in. sprawność uczniów-fryzjerów, umiejętność posługiwania się narzędziami, czystość i precyzję pracy, kształt, kolor, cieniowanie i ogólny efekt stylizacji. Oceniający zgodnie przyznali, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki i pokazał duże umiejętności zawodników.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Klaudia Foltyńska (mistrz Krystyna Gierszewska), drugie Julia Górecka (mistrz Małgorzata Zubelewicz), trzecie Laura Fiszer (mistrz Halina Minda), czwarte Magdalena Bróździńska (mistrz Halina Minda), piąte Aleksandra Imiołek (mistrz Wanda Jasłowska) i miejsce szóste Emilia Oleś (mistrz Joanna Misiuk). Osoby te będą reprezentować w tym roku słupskie szkoły na Regionalnym Konkursie Fryzjerskim w Lęborku.

– Cieszymy się, że mamy co roku w konkursie ambitną młodzież, która się garnie do nauki i pokazuje spore umiejętności. Niewątpliwie to także zasługa ich mistrzów. Fryzjerstwo to ciężki zawód, który wymaga pracowitości i dobrej kondycji fizycznejtwierdzi Halina Minda, mistrz fryzjerski i przewodnicząca branżowej sekcji fryzjerskiej przy Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku.Dobrym fryzjerem nie zostaje się z przypadku, ale z pasji i wielu lat ciężkiej pracy. Trzeba też pamiętać o ciągłym uczenia się, bo nowości w tym fachu są bardzo ważne, a dobry fryzjer powinien nadążać za modą.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje i podziękowanie za koleżeńską rywalizację oraz pasję w rozwijaniu umiejętności fryzjerskich złożył Starszy Cechu Rzemiosł Różnych Roman Hennig. Razem ze Zbigniewem Szycą, Prezesem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku wręczył zwycięzcom oraz ich mistrzom-opiekunom okazałe puchary i nagrody, a wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy.

Należy podkreślić, że sponsorami atrakcyjnych nagród byli w tym roku: Patrycja Kazaniecka właścicielka salonu fryzjerskiego w Dębnicy Kaszubskiej, Firma Kosmetyczna Loton Cosmetics, hurtownie kosmetyczne Fale Loki-Koki i Eurokos Plus oraz Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku wraz z Izbą Przedsiębiorczości i PPŚ w Słupsku.

Młodych ludzi zainteresowanych nauką zawodu fryzjer zapraszamy do naszej rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia przy ul. Szczecińskiej 57 w Słupsku, gdzie będą mogli się uczyć zawodu u boku najlepszych mistrzów fryzjerskich w Słupsku lub do Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku, ul. Kowalska 1 w celu otrzymania wszelkich informacji.

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa Tarcza antykryzysowa – co to takiego? Tarcza to pakiet ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy! Młodociani pracownicy są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy ...
Czytaj Dalej
Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS Informacje pochodzą ze strony: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zus/3264398 ...
Czytaj Dalej
Informacje pochodzą ze strony www.slupsk.pl: http://www.slupsk.pl/wniosek-umorzenie-czynszu-89334/?fbclid=IwAR1qACFwivl0ERa73USSsgJBYrZwXc3MlGtr4xzrZ4cwU6MwGZkux78Wfz4 Nasi członkowie mogą uzyskać ...
Czytaj Dalej
 Szanowni Pracodawcy Rzemieślnicy szkolący uczniów młodocianych pracowników. W związku z ...
Czytaj Dalej
https://www.gov.pl/web/rodzina/pracownik-i-przedsiebiorca-w-obliczu-koronawirusa---praktyczny-poradnik Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pracownik i przedsiębiorca ...
Czytaj Dalej
W ramach działań prewencyjnych w sytuacji zagrożenia chorobą COVID-19 Zarząd Cechu ...
Czytaj Dalej
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco informacji zawartych w linku: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach ...
Czytaj Dalej
Serdeczne podziękowania dla naszej wspaniałej rzemieślniczki Pani Lucyny Szczepańskiej - ...
Czytaj Dalej
W ruch poszły nożyczki i grzebień W niedzielę 23 lutego ...
Czytaj Dalej