Na Dniach Jakubowych w Lęborku

Lęborskie Dni Jakubowe nawiązujące charakterem do średniowiecznej tradycji spotkań kupców i rzemieślników, to impreza, której Lęborkowi może pozazdrościć wiele miast. Każdego roku przyciąga ona tysiące lęborczan i turystów, a jej osnowę stanowią tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, którym towarzyszą dziesiątki imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i wydarzeń o wymiarze religijno-duchowym.

W tym roku Lęborskie Dni Jakubowe zorganizowane przez samorząd miasta przy udziale Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości odbyły się w dniach 22-24 lipca, a rozpoczęła je uroczysta sesja Rady Miasta z udziałem licznych gości oraz przedstawicieli rzemiosła i przedsiębiorców. Następnie przez trzy dni miasto żyło bogactwem imprez, odpustów i barwnych korowodów pełnych  poprzebieranych w stroje z epok postaci. W bogatej tradycji Dni Jakubowych jest też Msza św. odprawiana w Sanktuarium Św. Jakuba Ap. z kaszubską liturgią słowa i udziałem pocztów sztandarowych. Całości wydarzeń w wymiarze historycznym patronuje Św. Jakub Ap. który od 1998 r. jest Patronem Lęborka.

W tym pięknym, pełnym radości święcie lęborskiego rzemiosła swój akcent zaznaczyli również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku. Obok innych delegacji złożyli oni gratulacje i życzenia dobrej współpracy oraz dalszego rozwoju rzemieślniczych branż z korzyścią dla mieszkańców i lęborskiej gospodarki.


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Uwaga! Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi ...
Czytaj Dalej
Uwaga dot. TYLKO uczniów klas III. Od poniedziałku, 19 kwietnia ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Od 1 lipca w budynku Cechu, ul. Kowalska 1, na ...
Czytaj Dalej
Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy Do 11 kwietnia br ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, na prośbę córek Ś.P. Alfreda Grosman, długoletniego rzemieślnika ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy,  w razie potrzeby, Biuro Cechu służy wsparciem w ...
Czytaj Dalej
Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia ...
Czytaj Dalej