Na Dniach Jakubowych w Lęborku

Lęborskie Dni Jakubowe nawiązujące charakterem do średniowiecznej tradycji spotkań kupców i rzemieślników, to impreza, której Lęborkowi może pozazdrościć wiele miast. Każdego roku przyciąga ona tysiące lęborczan i turystów, a jej osnowę stanowią tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, którym towarzyszą dziesiątki imprez kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i wydarzeń o wymiarze religijno-duchowym.

W tym roku Lęborskie Dni Jakubowe zorganizowane przez samorząd miasta przy udziale Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości odbyły się w dniach 22-24 lipca, a rozpoczęła je uroczysta sesja Rady Miasta z udziałem licznych gości oraz przedstawicieli rzemiosła i przedsiębiorców. Następnie przez trzy dni miasto żyło bogactwem imprez, odpustów i barwnych korowodów pełnych  poprzebieranych w stroje z epok postaci. W bogatej tradycji Dni Jakubowych jest też Msza św. odprawiana w Sanktuarium Św. Jakuba Ap. z kaszubską liturgią słowa i udziałem pocztów sztandarowych. Całości wydarzeń w wymiarze historycznym patronuje Św. Jakub Ap. który od 1998 r. jest Patronem Lęborka.

W tym pięknym, pełnym radości święcie lęborskiego rzemiosła swój akcent zaznaczyli również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku. Obok innych delegacji złożyli oni gratulacje i życzenia dobrej współpracy oraz dalszego rozwoju rzemieślniczych branż z korzyścią dla mieszkańców i lęborskiej gospodarki.


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Ostatni taki mistrz krawiecki Pan Alfons Klepin to zasłużony rzemieślnik, ...
Czytaj Dalej
Z żalem żegnamy naszego Kolegę, długoletniego członka słupskiego cechu, zasłużonego ...
Czytaj Dalej
W dniu 1. września 2019 roku w Słupsku upamiętniono 80 ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, właściciel budynku w Ustce, ul ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, informujemy, że w piątek 16 sierpnia 2019 r ...
Czytaj Dalej
W dniu 21 lipca br. delegacja naszego Cechu pod przewodnictwem ...
Czytaj Dalej
Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem Zbliża się półmetek wakacji. W szkołach ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, ul. Kowalska 1 wynajmie salę ...
Czytaj Dalej
W sobotę 15 czerwca bawiliśmy się po raz kolejny w ...
Czytaj Dalej