Tworzymy nowoczesne rzemiosło
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku jest organizacją samorządu gospodarczego, która kontynuuje długą tradycję rzemiosła słupskiego. Zrzesza 160 zakładów rzemieślniczych z powiatów słupskiego i sławieńskiego zajmujących się organizacją usług i produkcją na rzecz lokalnej społeczności. Członkowie Cechu zasiadają również w radach miast i gmin, biorą czynny udział w życiu środowiska gospodarczego i samorządowego, wspierają oświatę i kulturę, a ich zakłady dają zatrudnienie wielu mieszkańcom miast i wsi.
Na straży tradycji rzemiosła słupskiego stoi Zarząd Cechu, który zarządza majątkiem wielu pokoleń rzemieślników. Pod jego kierunkiem organizacja cechowa jest dobrym gospodarzem, który dba o wizerunek swoich członków i nie jest obojętny na sprawy regionu.
Rzemieślnicy skupieni w Cechu dają dobry przykład dla przedsiębiorców i zarządzających dobrem społecznym. Mówią o tym sylwetki wielu czeladników i mistrzów, którzy wiedzę i umiejętności zdobywali w rzemiośle, a dzisiaj są niejednokrotnie właścicielami znanych firm przemysłowych.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i partnerskiej współpracy.
PAKIET KORZYŚCI Z PRZYNALEŻNOŚCI DO CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W SŁUPSKU
- Pomoc członkom Cechu w nawiązywaniu współpracy z innymi zakładami branżowymi oraz przekazywanie ofert przychodzących z cechów i izb rzemieślniczych z kraju i zagranicy.
- Zapewnienie członkom Cechu udziału w szkoleniach i kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe rzemieślników i ich pracowników oraz w szkoleniach z przedstawicielami Urzędu Skarbowego, ZUS, itp.
- Pomoc Cechu w organizacji uczniowskich praktyk zawodowych w zakładach rzemieślniczych, nadzór nad prawidłowym przebiegiem nauki zawodu.
- Pomoc Cechu w przygotowaniu pracowników młodocianych dla zakładów rzemieślniczych – werbunek, zawieranie i rejestrowanie umów o pracę.
- Udzielanie członkom Cechu rekomendacji oraz interwencje w ważnych sprawach w urzędach i instytucjach administracji państwowej i samorządowej.
- Pomoc członkom Cechu w rozstrzyganiu ich problemów z takimi instytucjami jak: Urząd Skarbowy, ZUS, PIP, PUP i innymi.
- Bezpłatne poradnictwo dla członków Cechu w zakresie prawa pracy, podatków, ubezpieczeń itp.
- Zapewnienie członkom Cechu udziału w konsultacjach społecznych z urzędami administracji samorządowej w zakresie wprowadzania nowych opłat i podatków.
- Współudział członków Cechu w tworzeniu programów rewitalizacyjnych związanych z ożywieniem handlowym i usługowym miast: Słupska i Sławna.
- Doradzanie członkom Cechu w zakresie starania się o fundusze unijne, przyznawanie dotacji, tworzenie projektów itp.
- Współredagowanie czasopisma SIPH „Gospodarcze Inspiracje” w zakresie promocji działalności Cechu, zawodów i zakładów rzemieślniczych.
- Pomoc w organizowaniu indywidualnych i grupowych wyjazdów promocyjnych na targi rzemiosła w kraju i zagranicą.
- Desygnowanie najlepszych zakładów rzemieślniczych do udziału w konkursach i plebiscytach gospodarczych.
- Zapewnienie członkom Cechu uczestnictwa w imprezach integracyjnych rzemieślników oraz możliwości korzystania z wypoczynku w Ośrodku Wczasowym „Rzemieślnik” w Świeszynie koło Miastka.