Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

Dowodem przywiązania rzemieślników do wiary i tradycji jest Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbywa się co roku w ostatnią niedzielę czerwca. W Pielgrzymce uczestniczą najwyższe władze Związku Rzemiosła Polskiego oraz izb rzemieślniczych, a także starszyzna cechowa i poczty sztandarowe cechów i izb z całej Polski oraz rzemieślnicy i pracownicy z rodzinami.

W dniach 23 – 25 czerwca 2017 roku pod hasłem „Praca rzemieślników Koroną Maryi” odbyła się XXXVI Pielgrzymka rzemieślników , w której uczestniczył również Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Wzięło w niej udział ponad 40 naszych rzemieślników z cechową starszyzną, których poprowadził Roman Hennig, starszy Cechu w Słupsku.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, po którym nastąpił uroczysty przemarsz starszyzny cechowej i pocztów sztandarowych na jasnogórskich błoniach. Oczywiście głównym punktem uroczystości jasnogórskich była Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Romana Pindla, Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a więc zgodnie z tradycją z tej diecezji izby rzemieślniczej, która w tym roku organizowała całą Pielgrzymkę.

Uwieńczeniem Pielgrzymki była ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów mistrzom i uczniom rzemiosła, wybranym przez poszczególne izby jako wzory przykładnej postawy moralnej i zawodowej.

Dla naszych rzemieślników tegoroczna Pielgrzymka stała się także okazją do krótkiego pobytu turystycznego we Wrocławiu, gdzie zwiedzano Stare Miasto i Ostrów Tumski, wrocławskie ZOO i Afrykarium, Panoramę Racławicką oraz wiele innych atrakcji.

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-11109

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów ...
Czytaj Dalej
Wiadomości od Związku Rzemiosła Polskiego: W związku z powtarzającymi się ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, przedstawiamy aktualne informacje z ZUS na temat rozwiązań Tarczy ...
Czytaj Dalej
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa od poniedziałku do czwartku od 9.00 do ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, wszystkie refundacje są robione na bieżąco przez Panią ...
Czytaj Dalej
Drodzy dzierżawcy ze Świeszyna! w dniu 24.04.2020 r. (piątek) zostanie odkręcona ...
Czytaj Dalej
Tarcza Antykryzysowa 2.0 – wsparcie z ZUS Od dziś obowiązuje ...
Czytaj Dalej
Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej ...
Czytaj Dalej
Uwaga! W piątek dnia 17.04.2020 r. biuro cechu nieczynne. Zapraszamy ...
Czytaj Dalej