Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

Dowodem przywiązania rzemieślników do wiary i tradycji jest Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbywa się co roku w ostatnią niedzielę czerwca. W Pielgrzymce uczestniczą najwyższe władze Związku Rzemiosła Polskiego oraz izb rzemieślniczych, a także starszyzna cechowa i poczty sztandarowe cechów i izb z całej Polski oraz rzemieślnicy i pracownicy z rodzinami.

W dniach 23 – 25 czerwca 2017 roku pod hasłem „Praca rzemieślników Koroną Maryi” odbyła się XXXVI Pielgrzymka rzemieślników , w której uczestniczył również Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Wzięło w niej udział ponad 40 naszych rzemieślników z cechową starszyzną, których poprowadził Roman Hennig, starszy Cechu w Słupsku.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, po którym nastąpił uroczysty przemarsz starszyzny cechowej i pocztów sztandarowych na jasnogórskich błoniach. Oczywiście głównym punktem uroczystości jasnogórskich była Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Romana Pindla, Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a więc zgodnie z tradycją z tej diecezji izby rzemieślniczej, która w tym roku organizowała całą Pielgrzymkę.

Uwieńczeniem Pielgrzymki była ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów mistrzom i uczniom rzemiosła, wybranym przez poszczególne izby jako wzory przykładnej postawy moralnej i zawodowej.

Dla naszych rzemieślników tegoroczna Pielgrzymka stała się także okazją do krótkiego pobytu turystycznego we Wrocławiu, gdzie zwiedzano Stare Miasto i Ostrów Tumski, wrocławskie ZOO i Afrykarium, Panoramę Racławicką oraz wiele innych atrakcji.

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-11109

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Uwaga! Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi ...
Czytaj Dalej
Uwaga dot. TYLKO uczniów klas III. Od poniedziałku, 19 kwietnia ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Od 1 lipca w budynku Cechu, ul. Kowalska 1, na ...
Czytaj Dalej
Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy Do 11 kwietnia br ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, na prośbę córek Ś.P. Alfreda Grosman, długoletniego rzemieślnika ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy,  w razie potrzeby, Biuro Cechu służy wsparciem w ...
Czytaj Dalej
Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia ...
Czytaj Dalej