Pielgrzymka na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

Dowodem przywiązania rzemieślników do wiary i tradycji jest Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę, która odbywa się co roku w ostatnią niedzielę czerwca. W Pielgrzymce uczestniczą najwyższe władze Związku Rzemiosła Polskiego oraz izb rzemieślniczych, a także starszyzna cechowa i poczty sztandarowe cechów i izb z całej Polski oraz rzemieślnicy i pracownicy z rodzinami.

W dniach 23 – 25 czerwca 2017 roku pod hasłem „Praca rzemieślników Koroną Maryi” odbyła się XXXVI Pielgrzymka rzemieślników , w której uczestniczył również Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Wzięło w niej udział ponad 40 naszych rzemieślników z cechową starszyzną, których poprowadził Roman Hennig, starszy Cechu w Słupsku.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, po którym nastąpił uroczysty przemarsz starszyzny cechowej i pocztów sztandarowych na jasnogórskich błoniach. Oczywiście głównym punktem uroczystości jasnogórskich była Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Romana Pindla, Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a więc zgodnie z tradycją z tej diecezji izby rzemieślniczej, która w tym roku organizowała całą Pielgrzymkę.

Uwieńczeniem Pielgrzymki była ceremonia wręczenia okolicznościowych dyplomów mistrzom i uczniom rzemiosła, wybranym przez poszczególne izby jako wzory przykładnej postawy moralnej i zawodowej.

Dla naszych rzemieślników tegoroczna Pielgrzymka stała się także okazją do krótkiego pobytu turystycznego we Wrocławiu, gdzie zwiedzano Stare Miasto i Ostrów Tumski, wrocławskie ZOO i Afrykarium, Panoramę Racławicką oraz wiele innych atrakcji.

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-11109

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Ostatni taki mistrz krawiecki Pan Alfons Klepin to zasłużony rzemieślnik, ...
Czytaj Dalej
Z żalem żegnamy naszego Kolegę, długoletniego członka słupskiego cechu, zasłużonego ...
Czytaj Dalej
W dniu 1. września 2019 roku w Słupsku upamiętniono 80 ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, właściciel budynku w Ustce, ul ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, informujemy, że w piątek 16 sierpnia 2019 r ...
Czytaj Dalej
W dniu 21 lipca br. delegacja naszego Cechu pod przewodnictwem ...
Czytaj Dalej
Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem Zbliża się półmetek wakacji. W szkołach ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, ul. Kowalska 1 wynajmie salę ...
Czytaj Dalej
W sobotę 15 czerwca bawiliśmy się po raz kolejny w ...
Czytaj Dalej