Regionalny Konkurs Fryzjerski rozstrzygnięty!

W niedzielę, 11 marca br. w Słupsku odbył się Regionalny Konkurs Fryzjerski zorganizowany przez Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku. Wzięło w nim udział 18 uczniów odbywających naukę zawodu w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w cechach Lęborka, Bytowa i Słupska. Udział w Konkursie był także sprawdzianem umiejętności fryzjerskich przed przyszłym egzaminem czeladniczym.

Przybyłych na konkurs zawodników, mistrzów i gości serdecznie przywitał Roman Hennig, Starszy Cechu w Słupsku w tym – Tadeusza Cygerta Przewodniczącego Rady Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku, Starszego Cechu z Bytowa Jarosława Gawina oraz Dyrektora Biura Cechu Lecha Jastrząb, Starszego Cechu z Lęborka Romana Chmieleckiego oraz Dyrektor Biura Cechu Renatę Kępińską, Starszego Cechu z Kołobrzegu Ireneusza Sitnika oraz Dyrektor Biura Cechu Irenę Hrankowską. Szczególnie serdecznie Starszy Cechu przywitał panią Annę Sadlak, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku i Przewodniczącą Branży Fryzjerskiej Słupskiego Cechu panią Wiesławę Stryjewską.
Zmagania odbywały się w czterech konkurencjach: strzyżenie i modelowanie fryzury klasycznej męskiej oraz trzy fryzury damskie: wyciskanie fal na mokro, układanie fryzury dziennej kreatywnej i przygotowanie fryzury wieczorowej.
Zawodnicy pokazali swoje umiejętności na główkach treningowych. Wpłynęło to pozytywnie na poziom konkursu, a zarazem zmniejszyło stres. O wiele trudniej jest bowiem pracować na ocenę jurorów na żywym modelu. Pomimo zmęczenia wielogodzinną rywalizacją, frekwencja i bojowy nastrój utrzymywały się do końca. W finale konkursu znalazło się sześciu zawodników z niewielką różnicą punktów.
Przyznając punkty w poszczególnych konkurencjach komisja konkursowa w składzie: Stefania Dudek, Krystyna Grega i Sylwia Łyczywek oceniała m.in. sprawność fryzjerów, umiejętność posługiwania się i wykorzystania narzędzi, czystość i precyzję pracy, kształt, kolor, cieniowanie i ogólny efekt stylizacji. Fachowcy zgodnie przyznali, że poziom tegorocznego konkursu był wysoki i pokazał duże umiejętności i motywację zawodników.

Ostatecznie, po podliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce Paulina Baranowska z Lęborka (uczennica Wioletty Drywa-Grzesik) na II miejsce Karolina Bubniak ze Słupska (uczennica Julity Nawrockiej)
III miejsce Dawid Reszka z Bytowa (uczeń Olgi Onichowskiej)
IV miejsce Dorota Rymanowska (uczennica Wioletty Drywa-Grzesik)
V miejsce Sylwia Damaszk (uczennica Agnieszki Młyńskiej)

Organizacja Regionalnego Konkursu Fryzjerskiego było dużym wyzwaniem i wyróżnieniem dla branży fryzjerskiej, która od lat jest mocnym atutem Cechu, szkoli i przygotowuje do zawodu wielu młodych ludzi. Zdobywają oni wysokie umiejętności i w wielu miejscach pracy godnie reprezentują słupskich rzemieślników.
Wielkie słowa uznania należą się też mistrzynią fryzjerstwa Panią Mariannie Wocie, Halinie Mindzie i Wiesławie Stryjewskiej za przygotowanie Konkursu Regionalnego oraz sponsorom i fundatorom nagród: Hurtowni Fryzjerskiej FALE LOKI KOKI ze Słupska, Firmie AEROSOL SERVICE z Charnowa koło Ustki, Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku, Panu Pawłowi Kowalczykowi z firmy Kreo z Goleniowa i oczywiście naszemu Cechowi. Warto też zaznaczyć, że laureaci I, II i III miejsca dzięki hojności Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku zostali zwolnieni z opłaty egzaminacyjnej.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie gp24:

http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/a/mlodzi-fryzjerzy-pokazali-swoje-umiejetnosci-podczas-konkursu-w-slupsku,12998566/

oraz na Faceeboku Telewizji Słupsk:

https://www.facebook.com/pg/Obserwator-Słupsk-153888618120039/photos/?tab=album&album_id=994456617396564

Więcej zdjęć zamieścimy wkrótce!

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Uwaga! Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi ...
Czytaj Dalej
Uwaga dot. TYLKO uczniów klas III. Od poniedziałku, 19 kwietnia ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Od 1 lipca w budynku Cechu, ul. Kowalska 1, na ...
Czytaj Dalej
Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy Do 11 kwietnia br ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, na prośbę córek Ś.P. Alfreda Grosman, długoletniego rzemieślnika ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy,  w razie potrzeby, Biuro Cechu służy wsparciem w ...
Czytaj Dalej
Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia ...
Czytaj Dalej