Rekrutacja do Branżowej Szkoły I stopnia „Rzemiosło” wciąż trwa!

Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem

Zbliża się półmetek wakacji. W szkołach nabiera tempo przygotowań do pierwszego dzwonka. W Branżowej Szkole I stopnia „Rzemiosło” w Słupsku w zaawansowaniu jest remont i malowanie klas lekcyjnych i innych pomieszczeń. Szkoła zostanie też doposażona w niezbędny sprzęt, przybory i podręczniki do nauki. Chodzi o to, by przed inauguracją roku szkolnego wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Szkoła „Rzemiosło”, która korzysta z pomieszczeń po dawnej przyzakładowej szkole ZDZ mimo, że prawie „pęka w szwach”, wciąż przyjmuje chętnych do nauki. Tutaj nikomu, kto złoży podanie i spełni kryteria naboru, miejsca się nie odmawia.

Wiadomo już, że w nowym roku szkolnym w szkole „Rzemiosło” zostaną uruchomione cztery pierwsze klasy: dwie dla absolwentów gimnazjów i dwie dla uczniów po ukończeniu podstawówki. Zgłosiło się przeszło stu młodych ludzi, którzy chcą się uczyć w zawodach rzemieślniczych. Szkoła, która cieszy się coraz większą popularnością pozyskała już do nauki w nowym roku szkolnym 30 dziewcząt zainteresowanych poznaniem zawodów fryzjera i cukiernika oraz 73 chłopców, którzy chcą się uczyć w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i elektryk. Przyszli uczniowie wywodzą się głównie z środowiska wiejskiego powiatu słupskiego.

Tym, którzy się nadal wahają z podjęciem decyzji warto podpowiedzieć, że w Branżowej Szkole „Rzemiosło” można poznać rzemiosło, które opiera się na nowoczesnych technologiach, maszynach i urządzeniach. Uczniowie praktyczną stronę zawodów poznają od doświadczonych mistrzów rzemiosła. Najlepsi uczniowie otrzymują wsparcie finansowe w postaci stypendiów.

Jeśli chodzi o naukę zawodów, to jest w czym wybierać. Można poznać tu dwadzieścia zawodów, których w takiej liczbie nie ma żadna inna szkoła w Słupsku. Są to fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, budowniczy jachtów i wyrobów kompozytowych, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych, piekarz, blacharz samochodowy, cukiernik, operator obrabiarek skrawających, murarz – tynkarz, ślusarz, mechanik – monter maszyn i urządzeń, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, lakiernik, stolarz, tapicer, kucharz, fotograf i krawiec.

Trzeba też dodać, że po ukończeniu szkoły jej absolwent zdobędzie nie tylko dobry zawód, ale również tytuł czeladnika w rzemiośle, który jest uznawany we wszystkich krajach UE.

Więcej informacji o rekrutacji do szkoły, tel. 512 252 093.

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów ...
Czytaj Dalej
Wiadomości od Związku Rzemiosła Polskiego: W związku z powtarzającymi się ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, przedstawiamy aktualne informacje z ZUS na temat rozwiązań Tarczy ...
Czytaj Dalej
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa od poniedziałku do czwartku od 9.00 do ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, wszystkie refundacje są robione na bieżąco przez Panią ...
Czytaj Dalej
Drodzy dzierżawcy ze Świeszyna! w dniu 24.04.2020 r. (piątek) zostanie odkręcona ...
Czytaj Dalej
Tarcza Antykryzysowa 2.0 – wsparcie z ZUS Od dziś obowiązuje ...
Czytaj Dalej
Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej ...
Czytaj Dalej
Uwaga! W piątek dnia 17.04.2020 r. biuro cechu nieczynne. Zapraszamy ...
Czytaj Dalej