Z wizytą na Święcie Jakuba w Lęborku!

W dniu 21 lipca br. delegacja naszego Cechu pod przewodnictwem Podstarszego Cechu Zenona Golejewskiego oraz członka Zarządu Edwarda Sosnówki i cechowego pocztu sztandarowego uczestniczyła w Lęborskich Dniach Jakubowych.

Mają one długą tradycję i nawiązują charakterem do średniowiecznych spotkań kupców i rzemieślników. Impreza co roku przyciąga tysiące lęborczan i turystów, którzy odwiedzają tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi oraz uczestniczą w licznych wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych.

W tym roku Lęborskie Dni Jakubowe zorganizowane przez samorząd miasta Lęborka przy udziale Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości odbyły się w dniach 17-21 lipca. Ważnym momentem lęborskiego święta była uroczysta sesja Rady Miasta z udziałem licznych gości oraz przedstawicieli rzemiosła i przedsiębiorców. W jej trakcie zasłużonym działaczom i społecznikom Ziemi Lęborskiej wręczono szereg wyróżnień i gratulacji.

Miło nam poinformować, że podczas uroczystej sesji Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku został uhonorowany Medalem Za Zasługi dla Miasta Lęborka za rozwój rzemiosła i utrwalanie współpracy pomiędzy Cechami w Słupsku i Lęborku.

Tegoroczne Lęborskie Dni Jakubowe przebiegały w rytmie muzyki z różnych regionów, jarmarkowego gwaru, ulicznych występów, Zlotu Jakubów, sportowej rywalizacji oraz świetnych wieczornych koncertów, m.in. z udziałem Anny Wyszkoni.

 

Więcej zdjęć na stronie lęborskiego Cechu:

LĘBORSKIE DNI JAKUBOWE


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Ostatni taki mistrz krawiecki Pan Alfons Klepin to zasłużony rzemieślnik, ...
Czytaj Dalej
Z żalem żegnamy naszego Kolegę, długoletniego członka słupskiego cechu, zasłużonego ...
Czytaj Dalej
W dniu 1. września 2019 roku w Słupsku upamiętniono 80 ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, właściciel budynku w Ustce, ul ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, informujemy, że w piątek 16 sierpnia 2019 r ...
Czytaj Dalej
W dniu 21 lipca br. delegacja naszego Cechu pod przewodnictwem ...
Czytaj Dalej
Zdążyć przed pierwszym dzwonkiem Zbliża się półmetek wakacji. W szkołach ...
Czytaj Dalej
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, ul. Kowalska 1 wynajmie salę ...
Czytaj Dalej
W sobotę 15 czerwca bawiliśmy się po raz kolejny w ...
Czytaj Dalej