Nasi rzemieślnicy wśród najlepszych!

 

 W miniony piątek, 18 listopada br. w słupskiej filharmonii odbyła się Gala Konkursu „Srebrny Niedźwiedź 2016” Lider Promocji Słupskiej Gospodarki. Konkurs jest organizowany od 1998 roku i ma na celu promocję regionalnych przedsiębiorców. Od 2009 roku konkurs odbywa się co dwa lata, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach zostało wyróżnionych ponad 200 firm z całego regionu oraz wręczono 80 statuetek głównej nagrody.

W tegorocznej XV edycji konkursu rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach, które zostały zmodyfikowane, tak aby dopasować je do produktów i usług wytwarzanych w naszym regionie. Są to: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie i duże przedsiębiorstwa, zakłady rzemieślnicze, gospodarstwa agroturystyczne, menedżer słupskiej gospodarki i gospodarczy debiut.

Organizatorem Konkursu jest Powiat Słupski, Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa i Miasto Słupsk, których wspierają liczne instytucje z regionu słupskiego, a wśród nich Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, Rada Regionalna FSN-T NOT w Słupsku, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Słupsku, Słupski Inkubator Technologiczny, Gmina Słupsk i Gmina Kobylnica. W Kapitule Konkursu, która wybiera zwycięzców obok m.in. Starosty Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska zasiada również  Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewody Pomorskiego, cieszyła się dużym zainteresowaniem firm zaskakując komisję bardzo wyrównanym poziomem. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki, a nominowani plakiety Srebrnego Niedźwiedzia, które wręczali – starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wiceprezydent Słupska Marek Biernacki, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej na Region Słupski Jan Czechowicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku Roman Hennig oraz prezes Rady Regionalnej FSN NOT w Słupsku Tadeusz Bruzda.

Pragniemy poinformować, że w kategorii Zakłady Rzemieślnicze główną nagrodę statuetkę „Srebrnego Niedźwiedzia” zdobyła Piekarnia Wyrób i Sprzedaż Tadeusz Jakubowski ze Sławna. Zakład został założony w 1993 roku w Sławnie przez Tadeusza i Wandę Jakubowskich. Początkowo zajmował się produkcją pieczywa na potrzeby okolicznych sklepów. Dzięki ciągłej pracy nad powiększaniem asortymentu wyrobów, w tym cukierniczych oraz wielu inwestycjom, Piekarnia Jakubowskich szybko stała się nowoczesnym przedsiębiorstwem znanym i cenionym na rynku całego Pomorza.

Obecnie firma posiada nowoczesną linię produkcyjną dzięki czemu zastosowane procedury produkcji spełniają wszelkie europejskie normy. Bieżąca oferta to ponad sto rodzajów pieczywa i prawie dwa razy tyle wyrobów cukierniczych produkowanych tylko z naturalnych produktów, bez polepszaczy i konserwantów.

Godne uwagi jest również to, że Jakubowscy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym i stwarzają im możliwości nauki zawodu i pracy w swoim zakładzie. W zakładzie organizowane są również praktyki uczniowskie, z których skorzystało ponad stu młodych ludzi. Część z nich znalazła pracę w Piekarni, a inni zasilili branżę w regionie i kraju.

Piekarnia Wyrób i Sprzedaż Tadeusz Jakubowski jest także  laureatem wielu wyróżnień. Zwraca uwagę „Słupski Produkt Roku 2006” otrzymany za chleb „Słowiański” oraz Certyfikat „SUKCES 2014”, a Pani Wanda Jakubowska została uhonorowana w 2010 roku w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza”.

W kategorii Zakłady Rzemieślnicze plakietami „Srebrnego Niedźwiedzia” zostały ponadto wyróżnione dwie nasze firmy: Zakład Mechaniki Pojazdowej J i W Kucharscy z Kobylnicy, który działa jako firma rodzinna nieprzerwanie od 1962 roku. Ze swoją 55-letnią historią należy do jednych z najstarszych zakładów rzemieślniczych słupskiego Cechu. Obecnie zarządzany jest już przez drugie pokolenie, syna i wnuka i oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych.

Drugim zdobywcą plakiety został: Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Amaretto Zbigniewa Murawskiego ze Sławna. Zakład prowadzi działalność od 1991 roku i świadczy usługi restauracyjne i cateringowe. Istotą działalności jest szybkie dostosowywanie usług do zmieniającego się rynku. W ramach praktyk zawodowych Zakład od lat szkoli młodocianych pracowników w zawodach: kucharz, kelner i barman. W ciągu 25 lat działalności wielu młodych ludzi znalazło zatrudnienie w wyuczonym zawodzie w mieście i regionie.

Serdecznie gratulujemy naszym rzemieślnikom. Cieszymy się i napawa nas dumą uznanie z jakim spotykają się członkowie naszego Cechu. Dzięki Waszej pracy rośnie przekonanie, że dobre rzemiosło jest bardzo potrzebne.

 

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Standardy Ochrony Małoletnich oraz młodocianych pracowników   Kierując się dobrem ...
Czytaj Dalej
W dniu 16 sierpnia 2024 r. biuro Cechu będzie nieczynne ...
Czytaj Dalej
14 kwietnia 2024 r. Cech wraz z Branżą Fryzjerską zorganizowali ...
Czytaj Dalej
Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom dużo zdrowia, miłości, ...
Czytaj Dalej
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy szkoły! Koleżanki i Koledzy! ...
Czytaj Dalej
Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Zbigniewa Szycy odbędą się w sobotę 9 ...
Czytaj Dalej