Nasi rzemieślnicy wśród najlepszych!

 

 W miniony piątek, 18 listopada br. w słupskiej filharmonii odbyła się Gala Konkursu „Srebrny Niedźwiedź 2016” Lider Promocji Słupskiej Gospodarki. Konkurs jest organizowany od 1998 roku i ma na celu promocję regionalnych przedsiębiorców. Od 2009 roku konkurs odbywa się co dwa lata, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach zostało wyróżnionych ponad 200 firm z całego regionu oraz wręczono 80 statuetek głównej nagrody.

W tegorocznej XV edycji konkursu rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach, które zostały zmodyfikowane, tak aby dopasować je do produktów i usług wytwarzanych w naszym regionie. Są to: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie i duże przedsiębiorstwa, zakłady rzemieślnicze, gospodarstwa agroturystyczne, menedżer słupskiej gospodarki i gospodarczy debiut.

Organizatorem Konkursu jest Powiat Słupski, Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa i Miasto Słupsk, których wspierają liczne instytucje z regionu słupskiego, a wśród nich Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku, Rada Regionalna FSN-T NOT w Słupsku, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Słupsku, Słupski Inkubator Technologiczny, Gmina Słupsk i Gmina Kobylnica. W Kapitule Konkursu, która wybiera zwycięzców obok m.in. Starosty Słupskiego i Prezydenta Miasta Słupska zasiada również  Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Konkursu objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Wojewody Pomorskiego, cieszyła się dużym zainteresowaniem firm zaskakując komisję bardzo wyrównanym poziomem. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki, a nominowani plakiety Srebrnego Niedźwiedzia, które wręczali – starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, wiceprezydent Słupska Marek Biernacki, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej na Region Słupski Jan Czechowicz, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku Roman Hennig oraz prezes Rady Regionalnej FSN NOT w Słupsku Tadeusz Bruzda.

Pragniemy poinformować, że w kategorii Zakłady Rzemieślnicze główną nagrodę statuetkę „Srebrnego Niedźwiedzia” zdobyła Piekarnia Wyrób i Sprzedaż Tadeusz Jakubowski ze Sławna. Zakład został założony w 1993 roku w Sławnie przez Tadeusza i Wandę Jakubowskich. Początkowo zajmował się produkcją pieczywa na potrzeby okolicznych sklepów. Dzięki ciągłej pracy nad powiększaniem asortymentu wyrobów, w tym cukierniczych oraz wielu inwestycjom, Piekarnia Jakubowskich szybko stała się nowoczesnym przedsiębiorstwem znanym i cenionym na rynku całego Pomorza.

Obecnie firma posiada nowoczesną linię produkcyjną dzięki czemu zastosowane procedury produkcji spełniają wszelkie europejskie normy. Bieżąca oferta to ponad sto rodzajów pieczywa i prawie dwa razy tyle wyrobów cukierniczych produkowanych tylko z naturalnych produktów, bez polepszaczy i konserwantów.

Godne uwagi jest również to, że Jakubowscy angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym i stwarzają im możliwości nauki zawodu i pracy w swoim zakładzie. W zakładzie organizowane są również praktyki uczniowskie, z których skorzystało ponad stu młodych ludzi. Część z nich znalazła pracę w Piekarni, a inni zasilili branżę w regionie i kraju.

Piekarnia Wyrób i Sprzedaż Tadeusz Jakubowski jest także  laureatem wielu wyróżnień. Zwraca uwagę „Słupski Produkt Roku 2006” otrzymany za chleb „Słowiański” oraz Certyfikat „SUKCES 2014”, a Pani Wanda Jakubowska została uhonorowana w 2010 roku w plebiscycie „Kobieta Przedsiębiorcza”.

W kategorii Zakłady Rzemieślnicze plakietami „Srebrnego Niedźwiedzia” zostały ponadto wyróżnione dwie nasze firmy: Zakład Mechaniki Pojazdowej J i W Kucharscy z Kobylnicy, który działa jako firma rodzinna nieprzerwanie od 1962 roku. Ze swoją 55-letnią historią należy do jednych z najstarszych zakładów rzemieślniczych słupskiego Cechu. Obecnie zarządzany jest już przez drugie pokolenie, syna i wnuka i oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu diagnostyki i naprawy pojazdów samochodowych.

Drugim zdobywcą plakiety został: Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Amaretto Zbigniewa Murawskiego ze Sławna. Zakład prowadzi działalność od 1991 roku i świadczy usługi restauracyjne i cateringowe. Istotą działalności jest szybkie dostosowywanie usług do zmieniającego się rynku. W ramach praktyk zawodowych Zakład od lat szkoli młodocianych pracowników w zawodach: kucharz, kelner i barman. W ciągu 25 lat działalności wielu młodych ludzi znalazło zatrudnienie w wyuczonym zawodzie w mieście i regionie.

Serdecznie gratulujemy naszym rzemieślnikom. Cieszymy się i napawa nas dumą uznanie z jakim spotykają się członkowie naszego Cechu. Dzięki Waszej pracy rośnie przekonanie, że dobre rzemiosło jest bardzo potrzebne.

 

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

14 kwietnia 2024 r. Cech wraz z Branżą Fryzjerską zorganizowali ...
Czytaj Dalej
Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom dużo zdrowia, miłości, ...
Czytaj Dalej
W dniach od 27 do 29 grudnia biuro Cechu będzie nieczynne. Zapraszamy 2 ...
Czytaj Dalej
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy szkoły! Koleżanki i Koledzy! ...
Czytaj Dalej
Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Zbigniewa Szycy odbędą się w sobotę 9 ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, 28 sierpnia od godz. 9.30 do 14.30 w ...
Czytaj Dalej