Z pasją pomaga innym

Wanda Jakubowska w Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku reprezentuje firmę Piekarnia Jakubowskich. To znana firma, która swoją markę zbudowała na efektywnej produkcji, sprawdzonych technologiach i wysokiej jakości produktach.

 

Historia zakładu rozpoczęła się w 1993 roku w Sławnie. Pani Wanda po 27 latach pracy w bankowości, za namową męża zaangażowała się w uruchomienie własnej piekarni. Zaryzykowali spełniając marzenie męża, nie mając żadnego doświadczenia w branży piekarniczej. Jednak dzięki uporowi i wytężonej pracy po kilku latach zostali zauważeni na rynku i docenieni przez klientów. Żeby to osiągnąć od początku postawili na szkolenie personelu oraz inwestowanie w maszyny, urządzenia i nowe technologie. W ten sposób pierwszy prywatny zakład piekarniczy w Sławnie stał się liczącą firmą w piekarnictwie regionu.

Pani Wanda, osoba energiczna i przedsiębiorcza od początku postawiła na organizację sprzedaży. W tym celu uruchomiła sieć własnych sklepów i punktów handlowych, do których codziennie dociera z Piekarni różnorodny i świeży asortyment. Na ofertę firmy składają się oryginalne wyroby wypiekane tylko wg sprawdzonych receptur i na naturalnych surowcach. Klienci mają z czego wybierać, bo w sprzedaży stale znajduje się kilkadziesiąt rodzajów pieczywa i ciast. Dla utrzymania takiej produkcji pracuje załoga piekarzy i cukierników, nad którymi czuwają mąż Tadeusz wraz z synem Radosławem. W Piekarni pracuje również kilkunastu młodych ludzi, którzy pod okiem doświadczonych pracowników przyuczają się do zawodu. Dla chętnych do pracy jest tu zawsze miejsce, a firma stawia na ich dobre przygotowanie. W sumie przez ponad 25 lat w Piekarni wyszkoliło się kilkudziesięciu piekarzy i cukierników.

– Dobrze wyszkoleni pracownicy są wartością każdej firmy i mają wpływ na jej rozwój – twierdzi pani Wanda. – Staramy się doceniać swoich pracowników, mamy do nich zaufanie, a oni odwzajemniają to dobrą pracą.

Jakubowscy za jeden z najważniejszych swoich sukcesów uważają utworzenie w Piekarni i w swoich sklepach wielu miejsc pracy, a także szkolenie na bieżąco nowych pracowników. To ważny argument dla rozwoju lokalnej gospodarki.

– Uważam, że należy otwierać nowe zakłady i rozwijać przedsiębiorczość – mówi pani Wanda. – Do tego potrzebni są dobrze wyszkoleni pracownicy, którzy założą własne firmy lub podejmą pracę w różnych branżach i firmach.

W rodzinnej firmie Jakubowskich od początku ceni się inicjatywę i nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu rozszerza się i uatrakcyjnia produkcję o nowe wyroby. Niewątpliwie pomaga w tym uważna obserwacja rynku w kraju i za granicą. Podczas wyjazdów w ramach Stowarzyszenia Piekarzy Rzemiosła Polskiego Jakubowscy poznają nowe technologie i konfrontują doświadczenia oraz aktywnie angażują się w promocję Sławna i regionu słupskiego.

W pozytywnym działaniu Piekarni dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników zostało potwierdzone uznaniem konsumentów oraz zdobyciem wielu nagród i wyróżnień. Wypiekany tu chleb pod nazwą „Słowiański” otrzymał tytuł „Produkt roku 2006”, a Piekarnia została wyróżniona statuetką „Srebrnego Niedźwiedzia” w konkursie promocji słupskiej gospodarki. Warto też zaznaczyć, że na osiągnięcia i sukcesy firmy Jakubowskich złożyły się również dwa piękne jubileusze obchodzone w 2018 roku: 25-lecie istnienia Piekarni w Sławnie i 20-lecie działalności Delikatesów „Wanda” przy ulicy Braci Gierymskich w Słupsku.

Pani Wanda jako doświadczony bankowiec i przedsiębiorca przez dwie kadencje brała udział jako radna w pracy Rady Miejskiej w Sławnie. Od dwóch kadencji angażuje się również w pracę Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku i jednocześnie kieruje sławieńską sekcją rzemieślników. Dobrze zna problemy przedsiębiorców, którym stara się pomagać w różnych sprawach. Zaangażowała się w wiele rozwojowych inwestycji publicznych realizowanych w Sławnie oraz w zwykłą pomoc socjalną dla ubogich mieszkańców.

– Praca społeczna daje mi wiele satysfakcji. Staram się w niej zrobić jak najwięcej dla Sławna i jego mieszkańców. Jestem przekonana, że wspólne działanie radnych, przedsiębiorców i mieszkańców może przyczynić się do poprawy warunków życia w każdej miejscowości.

Żeby skutecznie załatwiać sprawy zwykłych ludzi pani Wanda zdecydowała się kandydować w 2018 roku do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Została radną z regionu koszalińskiego przy dużym poparciu mieszkańców, którzy docenili jej aktywność społeczną i doświadczenie zawodowe m.in. w rzemiośle.

Jej dewizą jest skuteczne działanie. Nie znosi bylejakości i marazmu. Stawia na sprawy społeczne, ale z zachowaniem równowagi między aktywnością zawodową i życiem rodzinnym. Jako doświadczony przedsiębiorca i handlowiec pragnie dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym z innymi ludźmi prowadzącymi działalność gospodarczą. Wymagając dużo od siebie zawsze też stara się być otwartą, słuchać innych służąc radą i pomocą.

Pani Wanda Jakubowska jest laureatem plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza”,  co było swoistym podziękowaniem jakim obdarzyli ją sławnianie. Jest lubiana i szanowana, bo działa dla zwykłych ludzi. Można na nią liczyć, na jej kompetencje i operatywność, a sprawy, które rozpoczyna zawsze doprowadza do końca.

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Od 1 czerwca 2020 r. ruszają zajęcia praktyczne dla uczniów ...
Czytaj Dalej
Wiadomości od Związku Rzemiosła Polskiego: W związku z powtarzającymi się ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, przedstawiamy aktualne informacje z ZUS na temat rozwiązań Tarczy ...
Czytaj Dalej
Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa od poniedziałku do czwartku od 9.00 do ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, wszystkie refundacje są robione na bieżąco przez Panią ...
Czytaj Dalej
Drodzy dzierżawcy ze Świeszyna! w dniu 24.04.2020 r. (piątek) zostanie odkręcona ...
Czytaj Dalej
Tarcza Antykryzysowa 2.0 – wsparcie z ZUS Od dziś obowiązuje ...
Czytaj Dalej
Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej ...
Czytaj Dalej
Uwaga! W piątek dnia 17.04.2020 r. biuro cechu nieczynne. Zapraszamy ...
Czytaj Dalej