Z pasją pomaga innym

Wanda Jakubowska w Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku reprezentuje firmę Piekarnia Jakubowskich. To znana firma, która swoją markę zbudowała na efektywnej produkcji, sprawdzonych technologiach i wysokiej jakości produktach.

 

Historia zakładu rozpoczęła się w 1993 roku w Sławnie. Pani Wanda po 27 latach pracy w bankowości, za namową męża zaangażowała się w uruchomienie własnej piekarni. Zaryzykowali spełniając marzenie męża, nie mając żadnego doświadczenia w branży piekarniczej. Jednak dzięki uporowi i wytężonej pracy po kilku latach zostali zauważeni na rynku i docenieni przez klientów. Żeby to osiągnąć od początku postawili na szkolenie personelu oraz inwestowanie w maszyny, urządzenia i nowe technologie. W ten sposób pierwszy prywatny zakład piekarniczy w Sławnie stał się liczącą firmą w piekarnictwie regionu.

Pani Wanda, osoba energiczna i przedsiębiorcza od początku postawiła na organizację sprzedaży. W tym celu uruchomiła sieć własnych sklepów i punktów handlowych, do których codziennie dociera z Piekarni różnorodny i świeży asortyment. Na ofertę firmy składają się oryginalne wyroby wypiekane tylko wg sprawdzonych receptur i na naturalnych surowcach. Klienci mają z czego wybierać, bo w sprzedaży stale znajduje się kilkadziesiąt rodzajów pieczywa i ciast. Dla utrzymania takiej produkcji pracuje załoga piekarzy i cukierników, nad którymi czuwają mąż Tadeusz wraz z synem Radosławem. W Piekarni pracuje również kilkunastu młodych ludzi, którzy pod okiem doświadczonych pracowników przyuczają się do zawodu. Dla chętnych do pracy jest tu zawsze miejsce, a firma stawia na ich dobre przygotowanie. W sumie przez ponad 25 lat w Piekarni wyszkoliło się kilkudziesięciu piekarzy i cukierników.

– Dobrze wyszkoleni pracownicy są wartością każdej firmy i mają wpływ na jej rozwój – twierdzi pani Wanda. – Staramy się doceniać swoich pracowników, mamy do nich zaufanie, a oni odwzajemniają to dobrą pracą.

Jakubowscy za jeden z najważniejszych swoich sukcesów uważają utworzenie w Piekarni i w swoich sklepach wielu miejsc pracy, a także szkolenie na bieżąco nowych pracowników. To ważny argument dla rozwoju lokalnej gospodarki.

– Uważam, że należy otwierać nowe zakłady i rozwijać przedsiębiorczość – mówi pani Wanda. – Do tego potrzebni są dobrze wyszkoleni pracownicy, którzy założą własne firmy lub podejmą pracę w różnych branżach i firmach.

W rodzinnej firmie Jakubowskich od początku ceni się inicjatywę i nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu rozszerza się i uatrakcyjnia produkcję o nowe wyroby. Niewątpliwie pomaga w tym uważna obserwacja rynku w kraju i za granicą. Podczas wyjazdów w ramach Stowarzyszenia Piekarzy Rzemiosła Polskiego Jakubowscy poznają nowe technologie i konfrontują doświadczenia oraz aktywnie angażują się w promocję Sławna i regionu słupskiego.

W pozytywnym działaniu Piekarni dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników zostało potwierdzone uznaniem konsumentów oraz zdobyciem wielu nagród i wyróżnień. Wypiekany tu chleb pod nazwą „Słowiański” otrzymał tytuł „Produkt roku 2006”, a Piekarnia została wyróżniona statuetką „Srebrnego Niedźwiedzia” w konkursie promocji słupskiej gospodarki. Warto też zaznaczyć, że na osiągnięcia i sukcesy firmy Jakubowskich złożyły się również dwa piękne jubileusze obchodzone w 2018 roku: 25-lecie istnienia Piekarni w Sławnie i 20-lecie działalności Delikatesów „Wanda” przy ulicy Braci Gierymskich w Słupsku.

Pani Wanda jako doświadczony bankowiec i przedsiębiorca przez dwie kadencje brała udział jako radna w pracy Rady Miejskiej w Sławnie. Od dwóch kadencji angażuje się również w pracę Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Słupsku i jednocześnie kieruje sławieńską sekcją rzemieślników. Dobrze zna problemy przedsiębiorców, którym stara się pomagać w różnych sprawach. Zaangażowała się w wiele rozwojowych inwestycji publicznych realizowanych w Sławnie oraz w zwykłą pomoc socjalną dla ubogich mieszkańców.

– Praca społeczna daje mi wiele satysfakcji. Staram się w niej zrobić jak najwięcej dla Sławna i jego mieszkańców. Jestem przekonana, że wspólne działanie radnych, przedsiębiorców i mieszkańców może przyczynić się do poprawy warunków życia w każdej miejscowości.

Żeby skutecznie załatwiać sprawy zwykłych ludzi pani Wanda zdecydowała się kandydować w 2018 roku do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Została radną z regionu koszalińskiego przy dużym poparciu mieszkańców, którzy docenili jej aktywność społeczną i doświadczenie zawodowe m.in. w rzemiośle.

Jej dewizą jest skuteczne działanie. Nie znosi bylejakości i marazmu. Stawia na sprawy społeczne, ale z zachowaniem równowagi między aktywnością zawodową i życiem rodzinnym. Jako doświadczony przedsiębiorca i handlowiec pragnie dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym z innymi ludźmi prowadzącymi działalność gospodarczą. Wymagając dużo od siebie zawsze też stara się być otwartą, słuchać innych służąc radą i pomocą.

Pani Wanda Jakubowska jest laureatem plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza”,  co było swoistym podziękowaniem jakim obdarzyli ją sławnianie. Jest lubiana i szanowana, bo działa dla zwykłych ludzi. Można na nią liczyć, na jej kompetencje i operatywność, a sprawy, które rozpoczyna zawsze doprowadza do końca.

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

14 kwietnia 2024 r. Cech wraz z Branżą Fryzjerską zorganizowali ...
Czytaj Dalej
Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom dużo zdrowia, miłości, ...
Czytaj Dalej
W dniach od 27 do 29 grudnia biuro Cechu będzie nieczynne. Zapraszamy 2 ...
Czytaj Dalej
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy szkoły! Koleżanki i Koledzy! ...
Czytaj Dalej
Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Zbigniewa Szycy odbędą się w sobotę 9 ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, 28 sierpnia od godz. 9.30 do 14.30 w ...
Czytaj Dalej