Wycieczka przedszkolaków na Dzień Chleba 15 marca! Odwiedziliśmy Kaiser Patisserie oraz Muzeum Chleba w Ustce!

Co to był za dzień!

Starszy Cechu Roman Hennig na prośbę Pani Dyrektor Marzeny Piątkowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Świat Fantazji” w Słupsku zorganizował na Dzień Chleba fantastyczną wycieczkę dla słupskich przedszkolaków.
Najpierw udaliśmy się do KAISER Patisserie, aby zobaczyć, jak wypieka się wspaniałe, pachnące pieczywo oraz tworzy przepiękne, słodkie dzieła sztuki. Dzieci były zachwycone!
Dziękujemy serdecznie całej ekipie KAISER Patisserie za ciepłe przyjęcie i wspaniały poczęstunek.
Odpowiedź na pytanie zadane przez szefa pracowni cukierniczej Dawida Makurata „Kim chcielibyście zostać w przyszłości?” mogła być tylko jedna: CUKIERNIKAMI!
Następnym punktem naszej wycieczki było wyjątkowe miejsce stworzone przez naszego rzemieślnika Ś.P. Eugeniusza Brzóskę: Muzeum Chleba w Ustce.
Na stu pięćdziesięciu metrach kwadratowych zgromadzonych zostało ponad dwa tysiące eksponatów piekarniczych i cukierniczych używanych dawniej przy wypieku, jak np. maszynę do zagniatania ciasta sprzed I wojny światowej.
Muzeum zrobiło zarówno na dzieciach jak i dorosłych ogromne wrażenie.

Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Brzósce z Cukiernia Brzóska za niesamowitą lekcję historii i przepyszny poczęstunek, a wszystkich Was zachęcamy do odwiedzenia tego unikatowego miejsca – ul. Marynarki Polskiej 49, 76-270 Ustka.
Dziękujemy również zaprzyjaźnionej firmie Nord Express za bezpieczny przewóz naszych gości, a Dariusz Poręba za towarzystwo 🙂
Cech Rzemiosł Różnych w Słupsku chętnie podejmuje się wszelkich inicjatyw, które zaszczepiają w młodych ludziach pasję do rzemiosła, serdecznie zapraszamy rzemieślników, chcących szkolić młodocianych pracowników, a uczniów szukających swojej drogi zachęcamy do odwiedzenia naszej szkoły rzemieślniczej Branżowa Szkoła I stopnia „Rzemiosło” w Słupsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

14 kwietnia 2024 r. Cech wraz z Branżą Fryzjerską zorganizowali ...
Czytaj Dalej
Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom dużo zdrowia, miłości, ...
Czytaj Dalej
W dniach od 27 do 29 grudnia biuro Cechu będzie nieczynne. Zapraszamy 2 ...
Czytaj Dalej
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Pedagodzy i Pracownicy szkoły! Koleżanki i Koledzy! ...
Czytaj Dalej
Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Zbigniewa Szycy odbędą się w sobotę 9 ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy, 28 sierpnia od godz. 9.30 do 14.30 w ...
Czytaj Dalej