Wywiad z Dyrektorem Biura w Głosie Pomorza.

 

57ce5cdd9fe34_o,size,969x565,q,71,h,35315b

 

W najbliższym czasie Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa i Cech Rzemiosł Różnych będą blisko współpracować. Pytamy o szczegóły.
Szefowie Cechu i Izby od dłuższego czasu mówią o bliskiej współpracy. Podpisali nawet stosowną umowę, a teraz dzięki panu doszło do swoistej unii personalnej, bo od niespełna dwóch miesięcy pełni pan funkcję dyrektora biura zarówno w Cechu, jak i w Izbie, gdzie zatrudniono pana już wcześniej. Co chcecie osiągnąć dzięki temu rozwiązaniu?

To jest rozwiązanie czasowe, bo umowę z Cechem podpisałem tylko na rok.

Mam nadzieję, że w tym czasie władzom Cechu uda się wyłonić kandydata na dyrektora biura, który mnie zastąpi. Tymczasem podjęliśmy działania, których celem jest sprawienie, aby o słupskim Cechu Rzemiosł Różnych było głośniej.

Jak chcecie to osiągnąć?

Już funkcjonuje nowa strona internetowa Cechu, która będzie na bieżąco aktualizowana. Moim zdaniem, będzie teraz ważnym źródłem informacji o Cechu oraz newsów ważnych dla codziennej działalności jego członków. Sądzę, że w ten sposób odpowiadamy na jedno z ważnych w dzisiejszych czasach oczekiwań członków Cechu.

Czy przewidujecie rozszerzenie wspólnych działań, które będą podejmować obydwa stowarzyszenia?

Zarówno Izba, jak i Cech działają niezależnie, ale jest sporo dziedzin, w których będziemy próbować osiągnąć lepsze efekty poprzez podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

Na przykład?

Teraz skupiamy się na szkolnictwie zawodowym. Pod koniec miesiąca chcemy zorganizować poświęcone tej sprawie śniadanie biznesowe w kontekście projektowanych przez rząd zmian. W tej sprawie mamy szereg propozycji, którymi chcemy zainteresować szkoły publiczne, prywatne, rzemieślników, przedsiębiorców oraz Ochotnicze Hufce Pracy. Sądzę, że w tym wydarzeniu weźmie udział około 30 osób.

Czy wspólnie będziecie podejmowali także działania związane z polityką fiskalną, którą prowadzą samorządy lokalne działające w naszym regionie?

Tak. Takie działania już podejmowaliśmy wspólnie i będziemy to robić nadal, bo dotychczasowe doświadczenia pokazują, że one przynoszą dobre rezultaty dla obu naszych środowisk.

18 listopada w Słupsku odbędzie się kolejne Forum Gospodarcze. Czy w tym wypadku także dojdzie do zaangażowania obu środowisk – Cechu i Izby?

Tak. W jego organizacji współpracujemy z urzędem miejskim i starostwem słupskim. W towarzyszącym forum konkursie Srebrny Niedźwiedź przewidziano kategorię dotyczącą rzemieślników. To kolejna forma wyeksponowania i uaktywnienia tego środowiska w mieście i regionie.

Gdy po raz pierwszy szefowie Izby i Cechu poinformowali o nawiązaniu bliższej współpracy, usłyszałem, że obydwa środowiska będą dążyć do powołania nowej szkoły o charakterze zawodowym. Czy ten pomysł jest nadal rozwijany, czy też jednak z niego zrezygnowano?

Rzeczywiście taka idea się pojawiła. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o konkretach. Do tego tematu na forum publicznym z pewnością wrócimy, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Niewątpliwie musimy jeszcze poczekać na szczegóły dotyczące polityki państwa w kwestii kształtowania szkolnictwa zawodowego w naszym kraju.

 

http://www.gp24.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/rozmowa-z-ryszardem-kurpielem-nowym-dyrektorem-biura-cechu-rzemiosl-roznych-w-slupsku,10595591/

 


Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Uwaga! Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi ...
Czytaj Dalej
Uwaga dot. TYLKO uczniów klas III. Od poniedziałku, 19 kwietnia ...
Czytaj Dalej
Bungalow do wynajęcia: duży pokój z tarasem, łazienka, kuchnia + ...
Czytaj Dalej
Od 1 lipca w budynku Cechu, ul. Kowalska 1, na ...
Czytaj Dalej
Praktyczna nauka zawodu i młodociani pracownicy Do 11 kwietnia br ...
Czytaj Dalej
Szanowni Państwo, na prośbę córek Ś.P. Alfreda Grosman, długoletniego rzemieślnika ...
Czytaj Dalej
Drodzy Rzemieślnicy,  w razie potrzeby, Biuro Cechu służy wsparciem w ...
Czytaj Dalej
Wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, dużo szczęścia ...
Czytaj Dalej